Oficjalne

Jest szansa na przywrócenie kasy na dworcu

We wtorek 27 lutego w budynku Urzędu Gminy w Poraju odbędzie się spotkanie Wójta Łukasza Stachery z przedstawicielami Kolei Śląskich w sprawie ponownego uruchomienia kasy biletowej w budynku Dworca PKP w Poraju.

Kasa w budynku Dworca PKP w Poraju nie funkcjonuje od 1 stycznia 2018 r. i, jak wynika z wyjaśnień Kolei Śląskich, oficjalnym powodem jej zamknięcia były względy ekonomiczne.

W wyniku aktywnych działań Urzędu Gminy, a także – co należy bardzo wyraźnie podkreślić – spontanicznej akcji prowadzonej na FB na profilu grupy zamkniętej „Poraj” w związku z tą sprawą (do dziś jest to ponad 500 głosów „za” przywróceniem kasy), Koleje Śląskie zadeklarowały chęć rozmów, co miejmy nadzieję w konsekwencji doprowadzi do zmiany decyzji w sprawie, która mocno niepokoi mieszkańców naszej gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *