Wydarzyło się

Zbiory Galerii rosną! Załęcze Wielkie w Poraju

W piątek 23 marca w Galerii Sztuki Współczesnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Poraju odbył się wernisaż poplenerowy „Załęcze Wielkie”. Kuratorem pleneru był Rafał Stępniak, a wzięło w nim udział wielu
uznanych artystów z całej Polski.

Na ścianach Galerii zawisły obrazy: Rafała Stępniaka (kuratora wystawy), Dominiki Ruty, Waldemara Kaliczaka, Tomasza Awdziejczyka, Stanisława Śledzińskiego, Jerzego Kędziory, Sylwii Mirowskiej-Ignacok, Bogumiły
Twardowskiej-Rogacewicz, Elżbiety Bonieckiej-Milowicz, Artura Bartkiewicza, Jacka Świgulskiego, Ągnieszki Półroli,
Joanny Dudek, Heleny Hadaś, Jacentego Jończyka
.

Miłośnicy sztuki mogli podziwiać liczne dzieła malarskie, inspirowane załęczowskim plenerem. Wystawę
swoją obecnością zaszczycili: wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, wicewójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak,
p.o. kierownika ZEAS Anna Kukla, radna Rady Gminy Poraj Małgorzata Rodek oraz wielu stałych bywalców naszej Galerii. Wśród gości obecni byli również artyści, którzy zjechali z różnych zakątków Polski.

Otwarcia wernisażu dokonała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Magdalena Ryziuk-Wilk, a następnie głos zabrał Rafał Stępniak. Podziękował artystom za udział w ubiegłorocznym plenerze i wspaniałe obrazy, które powstały
w czasie tego kilkudniowego pobytu w Załęczu. Podczas takich wyjazdów artyści przeżywają swoją twórczą przygodę, szukają natchnienia i pracują nad kolejnymi dziełami, podkreślając za każdym razem magię miejsca, z którego emanuje dużo dobrej, inspirującej energii.

W trakcie wernisażu padło wiele słów uznania pod adresem wójta Łukasza Stachery. Rafał Stępniak dziękował mu za wieloletnią współpracę, za pomoc w organizacji plenerów i za sprzyjający klimat, który służy do tworzenia tego typu przedsięwzięć. Różnorodność prezentowanych dzieł dostarczyła z całą pewnością miłośnikom malarstwa wielu niezapomnianych wrażeń.

Poplenerowa wystawa to dzieła powstałe z różnych doświadczeń i inspiracji artystycznych, ukazujące bogactwo wyobraźni i wyjątkowe poczucie piękna prezentowanych prac. Artyści z rąk dyrektor GOK Magdaleny Ryziuk-Wilk otrzymali pamiątkowe, ceramiczne kurki autorstwa Marty Jędrzejewskiej – instruktora ceramiki GOK w Poraju, absolwentki ASP we Wrocławiu.

Wystawa, na którą serdecznie Państwa zapraszamy, będzie czynna do końca kwietnia br.

 

Zbiory obrazów w porajskiej Galerii:

Piątkowe spotkanie było również okazją do przekazania na rzecz Galerii Sztuki Współczesnej w Poraju kolejnych obrazów. Tym razem Rafał Stępniak na ręce wójta Łukasza Stachery i dyrektor GOK Magdaleny Ryziuk-Wilk
przekazał 10 kolejnych prac.

Obecnie w zbiorach Galerii Sztuki Współczesnej GOK w Poraju znajdują się obrazy następujących artystów:

 1. Jacek ŚWIGULSKI – „Złoty Potok”/ 2015
 2. Artur BARTKIEWICZ – „Twarz”/ 2015
 3. Bogumiła TWARDOWSKA- ROGACEWICZ – „Różowy” Złoty Potok/ 2015
 4. Jerzy KĘDZIORA – „Abstrakcja”/ 2015
 5. Joanna DUDEK – abstrakcja /2015
 6. Jacenty JOŃCZYK – pejzaż /2015
 7. Helena HADAŚ – „Barokowe Gracje”/2015
 8. Agnieszka PÓŁROLA – „Metamorfozy 3”
 9. Ryszard PATZER – „Plaża”
 10. Marta Jędrzejewska – bez tytułu
 11. Pavel PETRAS – bez tytułu
 12. Maria BISKUPSKA-ADAMUS – „Drzewo”
 13. Maria GADOWSKA – „Źródła”
 14. Mieczysław HERMAN – „Kompozycja”
 15. Jacenty JOŃCZYK – „Zalew”
 16. Izabela KITA – „Koncert”
 17. Adam KOZŁOWSKI – „Przystań”
 18. Joanna KUJAWSKA – „Nad Zalewem”
 19. Werner LUBOS – „Światło”
 20. Werner LUBOS – „Drzewo”
 21. Rafał STĘPNIAK – „Błękitna Rapsodia”
 22. Waldemar KALICZAK – „Ostaniec”
 23. Stanisław Śledziński – „Kompozycja Jesienna”
 24. Stanisław Śledziński – „Kompozycja Jurajska”

 

Zapraszamy do odwiedzenia Galerii Sztuki Współczesnej!

 

Fot.: arch. GOK Poraj

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *