Wydarzyło się

Festyn w Kuźnicy Starej

W sobotę 26 maja w Szkole Podstawowej im. Dywizji J.H. Dąbrowskiego w Kuźnicy Starej odbył się Festyn Rodzinny. Mnóstwo atrakcji, fantastyczna atmosfera, precyzyjne przygotowanie imprezy i uhonorowanie przez wójta zasłużonych osób oraz organizacji z Kuźnicy i Gęzyna – tak streścić można to, co działo się tego dnia w Kuźnicy.

W tym roku kolejny już raz Festyn Rodzinny w Kuźnicy Starej, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poraj, zorganizowany został wspólnie przez Szkołę, Radę Rodziców i Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”, które od dwóch lat prowadzi placówkę szkolną w tejże miejscowości.

Imprezę rozpoczął wspaniały występ dzieci ze Szkoły, które zaprezentowały się w zmyślonych, śmiesznych scenkach rodzajowych, prezentujących hipotetycznie życie codzienne polskich rodzin pt. „Potyczki Rodzinne”. Na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe, także maluchy z oddziału przedszkolnego.

Majówka obfitowała w rozmaite atrakcje dla najmłodszych, dmuchańce, kącik malucha, malowanie twarzy, gry i zabawy integracyjne, balonikowe kreacje, gokarty, zjeżdżalnie, loterię fantową oraz małą gastronomię.

Duże zainteresowanie wzbudził pokaz polskich tańców narodowych, których wykonawcy, w prawdziwych strojach, prezentowali zasady układu choreograficznego tańców oraz włączali publiczność do wspólnej zabawy.

Odbyło się mnóstwo zabaw i konkursów. Sporo emocji wzbudziły „Bieg ku Niepodległości”, w którym wystartowali niemal wszyscy, losowanie głównej nagrody w loterii oraz licytacja.

Atrakcją były również pokazy strażaków z Kuźnicy Starej, Gęzyna i Niegowy.

We wspólnym święcie obu sołectw, oprócz środowiska szkoły, uczniów, nauczycieli, rodziców, dziadków i licznego grona mieszkańców obu miejscowości, uczestniczyli m.in. wójt Łukasz Stachera, radna sołtys Kuźnicy Starej Teresa Ociepka, sołtys Gęzyna Jan Podsiadlik, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej, Informatyki i Promocji UG Poraj Andrzej Kozłowski, prezes Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła” Aneta Kajdzik wraz z aktywnymi członkami stowarzyszenia, dyrektor Szkoły Jolanta Kocop, a także przedstawiciele straży pożarnych oraz KGW „Kalina”, których to wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera uhonorował okolicznościowymi statuetkami z podziękowaniem za zaangażowanie w pracę na rzecz sołectw Kuźnica Stara i Gęzyn.

Festyn zakończyła potańcówka.

 

Więcej zdjęć znajduje się na stronie www.ugporaj.pl

 

Foto: arch. UG Poraj

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *