Wydarzyło się

Autoklasyki w Żarkach Letnisku

W dniach 8-9 czerwca w Żarkach Letnisku odbyła się 3 Runda Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność, organizowana przez Automobilklub Częstochowski. Dzięki honorowemu patronatowi Wójta Gminy Poraj nad imprezą, nasza gmina znów gościła piękne autoklasyki.

O Rajdach na Regularność słów kilka:

Rajdy na regularność podobne są do wielokilometrowych imprez odbywających się na początku lat 70. XX w., kiedy to odcinki specjalne (próby jazdy sportowej) zaczęto wyłączać z ruchu publicznego ze względu na bezpieczeństwo. Wcześniej rajdy odbywały się na drogach publicznych i poza elementami jazdy sportowej zawierały kilkuset-kilometrowe etapy z Punktami Kontroli Czasu (PKC), na których załoga musiała meldować się w ściśle określonym momencie. Czas przejazdu w normalnym ruchu drogowym był wówczas znacznie bardziej „wyśrubowany” niż obecnie. Zarówno spóźnienia, jak i przedwczesny wjazd na PKC oznaczały karne punkty, zatem kierowcy musieli precyzyjnie utrzymywać założoną średnią prędkość. I to w normalnym ruchu! Wymagało to nie lada umiejętności, precyzji, zdolności przewidywania, a także odpowiedniego obchodzenia się z pojazdem. Właśnie na takich zasadach współcześnie organizowane są wielkie światowe rajdy, np. słynny Monte Carlo Historique, Historic Acropolis Rally, ADAC Bavaria Historic, Rally San Remo – Coppa dei Fiori.

W Polsce pierwszym współczesnym rajdem na regularność, a zarazem najdłuższą i najtrudniejszą imprezą dla pojazdów zabytkowych, jest Rajd Polski Historyczny, zaliczany do Pucharu FIA. W 2014 powołano Puchar Polski Pojazdów Zabytkowych w rajdach na regularność, na który początkowo składały się 3 rundy. Od 2017 roku rozgrywane są już Mistrzostwa Polski w Historycznych Rajdach na Regularność składające się już z 8 rund, co pokazuje dynamikę rozwoju tej dyscypliny.

Rajdy na Regularność są niezwykle wymagające w szczególności dla pilota, nie bez powodu określanego w żargonie rajdowym mianem „umysłowego”. Zadaniem załogi jest utrzymywanie na trasie określonej przez organizatora średniej prędkości. Co ważne, przeciętna szybkość nie może być wyższa niż 50 km/h i trzeba ją utrzymywać stosując się do przepisów drogowych. Takie zadanie wymaga od pilota ogromnego skupienia i biegłości w… liczeniu. W rajdach historycznych nie wolno bowiem posługiwać się współczesnymi wspomagaczami, takimi jak np. system nawigacji satelitarnej GPS. W praktyce pilot nieustannie musi pilnować czasu i obliczać średnią prędkość z jaką załoga się porusza. Pomagają mu w tym urządzenia dodatkowe, takie jak drogomierz, zwany popularnie haldą oraz stoper i tabela prędkości średnich. Co więcej, na trasie w nieoznaczonych miejscach znajdują się punkty pomiarowe. Za każdą sekundę spóźnienia bądź zbyt wczesnego przejazdu przez punkt pomiarowy, naliczane są punkty karne. Jednak najważniejszą z zasad rządzących rajdami na regularność jest dobra zabawa w duchu sportowej rywalizacji.

3 Runda MPHRR:

Dokładnie taki właśnie rajd odbył się w weekend 8-9 czerwca br. w Żarkach Letnisku.

Bazą rajdu był Hotel Kinga. Start oraz meta znajdowały się bezpośrednio na ul. Nadrzecznej, która była odpowiednio zabezpieczona oraz przygotowana do startów załóg, odbywających się dokładnie co 1 minutę w normalnym ruchu drogowym. Zabezpieczeniem tych fragmentów rajdu zajęli się druhowie z jednostek OSP z Poraja oraz Żarek Letniska, którzy wspaniale czuwali nad bezpieczeństwem zarówno uczestników rajdu, jak i normalnych użytkowników dróg.

 

Łączna długość rajdu w ramach 3 Rundy MPHRR wyniosła 312,19 km. Pętle wiodły przez malownicze zakątki północnej Jury, dzięki czemu załogi odwiedziły m.in. Siewierz, Rokitno Szlacheckie, Ogrodzieniec , Lelów oraz Bobolice. W trakcie rajdu zawodnicy mieli zasłużony odpoczynek w Poziom 511 Design Hotel & SPA.

Rajd odbywał się w dwóch kategoriach: sportowej oraz tradycyjnej i wzięło w nim udział odpowiednio 11 oraz 6 załóg. Najstarsze auto, które wzięło udział w rajdzie zostało wyprodukowane w 1962 r. Wśród marek znalazło się: Porsche, Volvo, Zastava, Alfa Romeo, Lancia, Saab, Austin Mini, Mercedes Benz, Ford oraz Fiat.

Oficjalne wyniki końcowe znajdują się na stronie PZM.

Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, który objął honorowym patronatem całą 3 Rundę Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność, ufundował zwycięzcom w trzech kategoriach (sportowa, tradycyjna, odltimer – niestety zanotowano brak zgłoszeń w tej kategorii) pamiątkowe, bardzo stylowe statuetki, które zaprojektował pracownik Urzędu Gminy Poraj, a wykonali uczestnicy pracowni artystycznej Centrum Integracji Społecznej w Poraju. W imieniu wójta statuetki wręczał kierownik Referatu Komunikacji Społecznej, Informatyki i Promocji Andrzej Kozłowski.

Prawdziwi fani motoryzacji byli zachwyceni. Piękne samochody, przyjaźni kierowcy, serdeczni piloci, wspaniali organizatorzy, fascynująca trasa, pomocni strażacy – to wszystko powoduje, że imprezy tego typu cieszą się ogromną popularnością i mamy nadzieję, że już na stałe wpiszą się w kalendarz letnich wydarzeń w Żarkach Letnisku.

 

Więcej zdjęć: www.ugporaj.pl 

 

Foto: arch. Organizatora, UG Poraj

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *