Nowy okres świadczeniowy 500+

Przypominamy, że od 1 lipca będzie można składać online wnioski o świadczenie 500+ na nowy okres świadczeniowy.

W wyniku uchwalenia przez parlament w lipcu 2017 roku tzw. pakietu zmian dla rodzin został ujednolicony termin składania wniosków o różne formy wsparcia. Dotyczy to świadczenia wychowawczego 500+, świadczeń rodzinnych oraz tych z funduszu alimentacyjnego. Dzięki nowelizacji wcześniejszych przepisów początkowy termin składania wniosków na każdy kolejny okres świadczeniowy, począwszy od 2018 roku, został wyznaczony na 1 sierpnia, a w przypadku wniosków składanych online na 1 lipca.

Wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres,
który rozpoczyna się 1 października 2018 r., można złożyć pisemnie:

• w gminie, w której mieszkamy (u nas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Poraju) lub
  • listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Wnioski można składać również poprzez internet:

• za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl
  • Profilu Zaufanego
  • PUE ZUS oraz
  • bankowości elektronicznej.

Więcej informacji znajduje się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Foto: arch. MPiPS