Będzie się działo

Zawyją syreny

1 sierpnia dokładnie o godz. 17.00 na terenie województwa śląskiego zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Jest to również wspaniała okazja do upamiętnienia obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk syren. Sygnał ciągły, trwający trzy minuty oznacza odwołanie alarmu.

Krajowy trening sprawności syren alarmowych przeprowadzany jest na podstawie §10 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. poz. 96).

W treningu wezmą udział wszystkie jednostki organizacyjne Gminnego Systemu Wczesnego Ostrzegania.

 

Foto: pixabay

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *