Aktualności

Centrum przesiadkowe zbudowane

Zakończyły się prace przy budowie centrum przesiadkowego przy dworcu PKP w Poraju. Na tą inwestycje Gmina Poraj otrzymała 2 miliony zł dofinansowania ze środków unijnych przyznanych Subregionowi Północnemu województwa Śląskiego. Skorzystają podróżni, mieszkańcy i turyści.

W ramach projektu powstały:

  • zatoka autobusowa, wiata przystankowa wyposażona w elementy małej architektury oraz interaktywną tablicą informującą o przyjazdach i odjazdach oraz możliwości skomunikowania z publiczną komunikacją zewnętrzną na stacjach przesiadkowych;
  • Park & Ride – parking zlokalizowany w pobliżu dworca PKP i zatoki autobusowej przeznaczony dla osób korzystających z publicznego transportu zbiorowego;
  • Bike & Ride – parkingi dla rowerów, umożliwiające bezpieczne pozostawienie swojego roweru i kontynuację dalszej podróży przy użyciu publicznego transportu zbiorowego;
  • nowa nawierzchnia drogi z wyznaczonym bus pasem, ścieżką dla rowerów, pasami dla pieszych.

Na terenie Centrum stanęły również lampy solarne z osprzętem. Wybudowano nowe chodniki dla pieszych oraz zasadzono nową roślinność.

Oficjalnego oddania obiektu do użytku dokonali: wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, zastępca wójta Katarzyna Kaźmierczak, przewodniczący Rady Gminy Poraj Andrzej Pawłowski, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków Adam Zaczkowski, prezes spółki PORECO Rafał Kępski, radni Gminy Poraj Elżbieta Sitek, Andrzej Ludwikowski i Zbigniew Rajczyk oraz przedstawiciele firmy „Budomax Marcin Sieradzki”, wykonawcy robót budowalnych w Centrum Przesiadkowym.

Na nowej inwestycji Gminy Poraj, która już w pełni prezentuje swoje zalety, skorzystają przede wszystkim podróżujący kolejami mieszkańcy gminy, a także licznie odwiedzający nas turyści.

Więcej zdjęć na: www.ugporaj.pl

 

Foto: arch. UG Poraj

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *