Ogłoszenia

Pomóż w znalezieniu właściciela porzuconych psów

Urząd Gminy Poraj oraz Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie poszukują właściciela porzuconych psów w miejscowości Masłońskie przy ul. Nadrzecznej.

W piątek 2 listopada br. pracownicy Urzędu Gminy Poraj otrzymali zgłoszenie o znalezieniu w lesie w miejscowości Masłońskie przy ul. Nadrzecznej dwóch psów (suk). Po wizycie w terenie pracowników UG Poraj i ocenie zastanej sytuacji potwierdzono, że prawdopodobnie doszło do popełnienia przestępstwa poprzez porzucenie zwierząt.
Jeden z psów – suka, była martwa, najprawdopodobniej uderzona (odnaleziono ślady krwi na pysku). Druga zaś przestraszona, wyczerpana i słaba – otrzymała właściwą pomoc.

Zgodnie z art. 35 ust. 1-1a oraz art. 4 pkt. 8 oraz art. 6 ust. 2 pkt. 1 i 11 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2017 r., poz. 1840 t.j. z późn. zm.) „Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności: 1) umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, niestanowiące dozwolonego prawem zabiegu lub procedury w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych lub edukacyjnych(…) oraz 11) porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje”.
W związku z powyższym zostały podjęte odpowiednie kroki w celu ustalenia sprawcy przestępstwa.

Właściciela zwierząt bądź osoby, które są w stanie określić, do kogo należą przedstawiane
na zdjęciach psy, ewentualnych świadków porzucenia zwierząt, a także wszystkie osoby,
które posiadają jakąkolwiek wiedzę dotyczącą opisanej sytuacji proszone są o kontakt z:
  • Urzędem Gminy Poraj pod nr tel. 31 314 52 51 wew. 35 oraz 34 366 85 78
    w godzinach pracy urzędu
    lub
  • Komendą Powiatową Policji w Myszkowie pod nr tel. 34 315 32 55.

 

Foto: UG Poraj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *