Sensacyjne zwycięstwo naszego zawodnika

W sobotę 24 listopada w Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej zorganizowano „Pierwszy Krok Bokserski”, mający służyć popularyzacji sportu oraz boksu wśród dzieci i młodzieży mieszkających na Śląsku i Zagłębiu. W Turnieju udział wzięło 62 zawodników i zawodniczek z 17 klubów sportowych. Na te zawody pojechało również trzech zawodników Szkółki Bokserskiej klubu Polonia Poraj: 15-letni kadeci Jakub Bokwa i Paweł Balwierz oraz 16-letni kadet Paweł Rolka.

Jakub Bokwa (na zdj. pierwszy z prawej) w swojej kategorii wiekowej znowu nie miał przeciwnika.

W wadze kadet 57 kg Paweł Rolka (na zdj. stoi w środku) walczył z zawodnikiem P.T.B. Tiger Tarnów o nazwisku Gulik Filip. Niestety nasz zawodnik przeczekał wszystkie rundy bardzo spokojnie. W 1. rundzie Paweł atakującemu przeciwnikowi wsadził potężny cios w korpus, który odebrał mu oddech i dalszą chęć do walki. Podczas walki nasz zawodnik mało atakował, chociaż przeciwnik pod tym względem wcale nie był lepszy. Paweł dopiero po walce tłumaczył się przeziębieniem i gorączką, stąd nie miał siły do ciągłego ataku. Sędziowie zauważyli więcej akcji przeciwnika i oddali Gulikowi z Tarnowa jednogłośne zwycięstwo.

Bohaterem Turnieju był jednak nasz trzeci zawodnik, Paweł Balwierz (na zdj. pierwszy z lewej). W swojej kategorii wiekowej w wadze kadet do 80 kg nie miał przeciwnika. Zdecydował się walczyć z, niemającym również w swojej kategorii wiekowej w wadze junior do 81 kg, Cyprianem Czerwińskim z klubu TS Czarni Góral Żywiec. Walczył więc z zawodnikiem starszym o 3 lata. Od początku walki Paweł szedł cały czas do przodu. W starciu zadawał silne ciosy, kiedy trzeba było schodził z linii ciosu. Dominował w każdej rundzie, walcząc z przeciwnikiem starszym, silniejszym i bardziej doświadczonym. Sędziowie ogłosili więc jednomyślne zwycięstwo na punkty Pawła Balwierza.

Po otrzymaniu sensacyjnej wiadomości, od razu w poniedziałek 26 listopada ok. godz. 18, zawodników z Polonii Poraj trenujących boks w sali sportowej Budynku Wielofunkcyjnego w Małońskim odwiedziła wójt Katarzyna Kaźmierczak z mężem i radnym wsi Masłońskie, Łukaszem Boroniem. Po życzliwej rozmowie z chłopakami, a szczególnie z Pawłem Balwierzem, goście podziękowali za ciężką pracę podczas treningów, życząc im dalszych sukcesów na ringu i zostawiając po sobie słodką niespodziankę, w postaci torby czekoladowych cukierków. Pani wójt wyrazy uznania skierowała również pod adresem trenera szkółki Bokserskiej Polonii Poraj pana Rafała Maszczyka, serdecznie dziękując mu za bezinteresowną pracę z młodymi bokserami.

My również gorąco gratulujemy naszym zawodnikom
i życzymy im dalszych, tak samo wspaniałych sukcesów,
które jak dobrze widać są owocem ich ciężkiej, systematycznej pracy.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w sportowych treningach,
odbywających się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.30-19.00
w sali sportowej Budynku Wielofunkcyjnego w Małońskim.
Szczegółowych informacji udziela kierownik sekcji bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj,
ks. Zbigniew Dudek, tel. 605 313 524.