Wydarzyło się

Sensacyjne zwycięstwo naszego zawodnika

W sobotę 24 listopada w Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej zorganizowano „Pierwszy Krok Bokserski”, mający służyć popularyzacji sportu oraz boksu wśród dzieci i młodzieży mieszkających na Śląsku i Zagłębiu. W Turnieju udział wzięło 62 zawodników i zawodniczek z 17 klubów sportowych. Na te zawody pojechało również trzech zawodników Szkółki Bokserskiej klubu Polonia Poraj: 15-letni kadeci Jakub Bokwa i Paweł Balwierz oraz 16-letni kadet Paweł Rolka.

Jakub Bokwa (na zdj. pierwszy z prawej) w swojej kategorii wiekowej znowu nie miał przeciwnika.

W wadze kadet 57 kg Paweł Rolka (na zdj. stoi w środku) walczył z zawodnikiem P.T.B. Tiger Tarnów o nazwisku Gulik Filip. Niestety nasz zawodnik przeczekał wszystkie rundy bardzo spokojnie. W 1. rundzie Paweł atakującemu przeciwnikowi wsadził potężny cios w korpus, który odebrał mu oddech i dalszą chęć do walki. Podczas walki nasz zawodnik mało atakował, chociaż przeciwnik pod tym względem wcale nie był lepszy. Paweł dopiero po walce tłumaczył się przeziębieniem i gorączką, stąd nie miał siły do ciągłego ataku. Sędziowie zauważyli więcej akcji przeciwnika i oddali Gulikowi z Tarnowa jednogłośne zwycięstwo.

Bohaterem Turnieju był jednak nasz trzeci zawodnik, Paweł Balwierz (na zdj. pierwszy z lewej). W swojej kategorii wiekowej w wadze kadet do 80 kg nie miał przeciwnika. Zdecydował się walczyć z, niemającym również w swojej kategorii wiekowej w wadze junior do 81 kg, Cyprianem Czerwińskim z klubu TS Czarni Góral Żywiec. Walczył więc z zawodnikiem starszym o 3 lata. Od początku walki Paweł szedł cały czas do przodu. W starciu zadawał silne ciosy, kiedy trzeba było schodził z linii ciosu. Dominował w każdej rundzie, walcząc z przeciwnikiem starszym, silniejszym i bardziej doświadczonym. Sędziowie ogłosili więc jednomyślne zwycięstwo na punkty Pawła Balwierza.

Po otrzymaniu sensacyjnej wiadomości, od razu w poniedziałek 26 listopada ok. godz. 18, zawodników z Polonii Poraj trenujących boks w sali sportowej Budynku Wielofunkcyjnego w Małońskim odwiedziła wójt Katarzyna Kaźmierczak z mężem i radnym wsi Masłońskie, Łukaszem Boroniem. Po życzliwej rozmowie z chłopakami, a szczególnie z Pawłem Balwierzem, goście podziękowali za ciężką pracę podczas treningów, życząc im dalszych sukcesów na ringu i zostawiając po sobie słodką niespodziankę, w postaci torby czekoladowych cukierków. Pani wójt wyrazy uznania skierowała również pod adresem trenera szkółki Bokserskiej Polonii Poraj pana Rafała Maszczyka, serdecznie dziękując mu za bezinteresowną pracę z młodymi bokserami.

My również gorąco gratulujemy naszym zawodnikom
i życzymy im dalszych, tak samo wspaniałych sukcesów,
które jak dobrze widać są owocem ich ciężkiej, systematycznej pracy.

 


 

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w sportowych treningach,
odbywających się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.30-19.00
w sali sportowej Budynku Wielofunkcyjnego w Małońskim.
Szczegółowych informacji udziela kierownik sekcji bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj,
ks. Zbigniew Dudek, tel. 605 313 524.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *